Piękne, własnoręcznie wykonane przedmioty zwiastujące wiosnę oraz rozmaite ozdoby wielkanocne można było podziwiać podczas Szkolnego Kiermaszu Wielkanocnego, który odbył się w poniedziałek 4 kwietnia w naszej szkole.

Poprzedzające kiermasz dwa tygodnie obfitowały w ciężką pracę włożoną w przygotowania. Uczniowie wykonywali ozdoby z nauczycielami w szkole oraz w domach wraz z rodzicami,  a efektem tych prac były przepiękne baranki, pisanki, kraszanki, palmy, stroiki, kartki świąteczne, serwetki na świąteczne koszyki i inne wyroby związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Oczywiście jak na kiermasz przystało nie mogło zabraknąć przysmaków świątecznych. Ciasta przygotowane przez dzieci i rodziców smakowały wyśmienicie.

Podczas kiermaszu odbył się również konkurs na najładniejsze ozdoby wielkanocne, które wcześniej przygotowywała każda klasa wraz z wychowawcą.

W tym konkursie nagrody ufundowane przez Radę Rodziców otrzymały klasy: Ic – I miejsce, IVc – II miejsce, VIIc – III miejsce.

Ponadto odbyło się losowanie nagród za zakupione wcześniej losy.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko przygotowane przez członków Koła Biologicznego pod kierunkiem p. S. Marut.

Wiele pracy i zaangażowania kosztowało również przygotowanie przez Radę rodziców „Kawiarenki”.

Wszystkie te wysiłki opłaciły się, ponieważ tegoroczny „Kiermasz wielkanocny” bez wątpienia można zaliczyć do udanych.

Głównym celem „Kiermaszu wielkanocnego” była integracja całej społeczności szkolnej. Niezależnie od tego, jaka kwota ostatecznie została zebrana przez poszczególne klasy, najważniejsze jest to, że każdy w jakimś stopniu zaangażował się w jego organizację.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania kiermaszu, a także tym, którzy zakupili własnoręczne ozdoby oraz domowe wypieki.