Za naszą wschodnią granicą toczy się krwawa wojna. Przerażające obrazy, które oglądamy za pośrednictwem mediów to nie film, to nie koszmar senny, to rzeczywistość, z którą nie można się pogodzić.

Bestialska napaść Rosji na Ukrainę stanowi naruszenie podstawowych praw, na których oparta jest nasza współczesna cywilizacja, powojennego ładu i zasad pokojowego współistnienia w Europie. Integralność terytorialna i prawo do życia w pokoju Ukrainy zostały brutalnie pogwałcone. Nasi sąsiedzi tracą życie, domy, dorobek życia. Trudno opisać słowami ich tragedię… Wszyscy, którzy znają historię XX wieku, wiedzą, jak nieludzka jest wojna. W Polsce tego boleśnie doświadczyliśmy i bardzo dobrze pamiętamy.

W pełni solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami. Całym sercem jesteśmy z nimi. Kierujemy ku nim najserdeczniejsze myśli i wyrazy wsparcia.

Jako społeczność szkolna uznaliśmy, że nie możemy pozostać obojętni.

W dniach 2-11.03.2022r. we współpracy ze Stowarzyszeniem „Można Inaczej” zorganizowaliśmy zbiórkę żywności i środków chemicznych dla Ukrainy, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewni konkretną pomoc poszkodowanym na miejscu.

W tym samym czasie w obydwu budynkach naszej szkoły zebraliśmy 4 458 zł 21 gr. Cała kwota została przesłana na konto Caritas Diecezji Pelplińskiej, na pomoc Ukrainie.

Od 9 do 11.04.2022r. przeprowadziliśmy zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci uchodźców z Ukrainy.

Uzupełnieniem naszych akcji było przygotowanie wystawy „Solidarni z Ukrainą”, na której zostały zaprezentowane prace naszych uczniów.